„Godzsa Mihály” változatai közötti eltérés

Innen: Helyismeret
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Új oldal, tartalma: „thumb GODZSA Mihály (Nagyhódos, 1887. ápr. 15.–Vp., 1965. jún. 13.) molnár. =Élete= Tizenkét tagú kisnemesi család sarja, ősei ...”
 
aNincs szerkesztési összefoglaló
 
1. sor: 1. sor:
[[Image:Godzsa_Mihály.jpg|thumb]]
[[Image:Godzsa_Mihaly.jpg|200px|thumb]]


GODZSA Mihály (Nagyhódos, 1887. ápr. 15.–Vp., 1965. jún. 13.) molnár.
GODZSA Mihály (Nagyhódos, 1887. április 15. – Veszprém, 1965. június 13.) molnár.


=Élete=
=Élete=
7. sor: 7. sor:
Tizenkét tagú kisnemesi család sarja, ősei több emberöltőn át a nagyhódosi malomban dolgoztak. Tizenhat éves korában a fővárosba ment, később a szabadkai malomban főmolnárként dolgozott. 1930–1935-ös években Balatonfüreden bérelt malmot, majd Veszprémbe költözött, ahol megszerezte a rendkívül rossz állapotban lévő műmalmot. Megvásárolta és Veszprémbe szállította a diósgyőri malom berendezéseit, saját tervei alapján megépíttette itt a megye legkorszerűbb malmát, amely napi 200 mázsa őrleményt tudott előállítani. Az új üzemet feleségéről Irénke Malomnak nevezte el. Három fiával és három alkalmazottal dolgozott. 1950-ben a politikai rendőrség a család négy férfitagját letartóztatta. A győri katonai ügyészség semmiféle vétséget nem talált, így félévi fogva tartás után intézkedett szabadlábra helyezésükről. A malmot államosították.
Tizenkét tagú kisnemesi család sarja, ősei több emberöltőn át a nagyhódosi malomban dolgoztak. Tizenhat éves korában a fővárosba ment, később a szabadkai malomban főmolnárként dolgozott. 1930–1935-ös években Balatonfüreden bérelt malmot, majd Veszprémbe költözött, ahol megszerezte a rendkívül rossz állapotban lévő műmalmot. Megvásárolta és Veszprémbe szállította a diósgyőri malom berendezéseit, saját tervei alapján megépíttette itt a megye legkorszerűbb malmát, amely napi 200 mázsa őrleményt tudott előállítani. Az új üzemet feleségéről Irénke Malomnak nevezte el. Három fiával és három alkalmazottal dolgozott. 1950-ben a politikai rendőrség a család négy férfitagját letartóztatta. A győri katonai ügyészség semmiféle vétséget nem talált, így félévi fogva tartás után intézkedett szabadlábra helyezésükről. A malmot államosították.


[[Category:Életrajzok]]
[[Category:Veszprém_Megyei_Életrajzi_Lexikon]]

A lap jelenlegi, 2017. május 30., 15:27-kori változata

GODZSA Mihály (Nagyhódos, 1887. április 15. – Veszprém, 1965. június 13.) molnár.

Élete

Tizenkét tagú kisnemesi család sarja, ősei több emberöltőn át a nagyhódosi malomban dolgoztak. Tizenhat éves korában a fővárosba ment, később a szabadkai malomban főmolnárként dolgozott. 1930–1935-ös években Balatonfüreden bérelt malmot, majd Veszprémbe költözött, ahol megszerezte a rendkívül rossz állapotban lévő műmalmot. Megvásárolta és Veszprémbe szállította a diósgyőri malom berendezéseit, saját tervei alapján megépíttette itt a megye legkorszerűbb malmát, amely napi 200 mázsa őrleményt tudott előállítani. Az új üzemet feleségéről Irénke Malomnak nevezte el. Három fiával és három alkalmazottal dolgozott. 1950-ben a politikai rendőrség a család négy férfitagját letartóztatta. A győri katonai ügyészség semmiféle vétséget nem talált, így félévi fogva tartás után intézkedett szabadlábra helyezésükről. A malmot államosították.